Biomedica logo large 300dpi
Inginer service pentru aparatură medicală

Candidatul Ideal

Nivel de studii: Superioare în domeniile: automatică, electronică, electrotehnică, inginerie medicală, mecanică fină, etc.
Certificări: permis conducere categoria B

Cunoștințe
➢ Teoretice și practice de depanare service pentru diverse echipamente opto-electronice
➢ Utilizare PC (software și hardware) – nivel avansat
➢ Limba engleză – nivel avansat

Experiență
➢ Experiență practică în service/depanare echipamente electronice de minimum 2 ani
➢ Experiență practică în service de aparatură medicală reprezinta un avantaj

Aptitudini
➢ excelente abilități de comunicare și negociere
➢ capacitatea de a identifica problema reală și de a găsi soluții pentru rezolvarea acesteia
➢ capacitatea de a lucra eficient în condiții de stres și efort susținut
➢ disponibilitate pentru deplasări în țară și ocazional în afara țării
➢ spirit de echipă
➢ perseverență
➢ seriozitate
➢ sociabilitate
➢ tenacitate
➢ adaptabilitate
➢ tact și diplomație
➢ spontaneitate
➢ spirit de inițiativă
➢ spirit de observație

Descrierea jobului

Va desfășura activități de service (reparație, revizie și mentenanță) pentru echipamente de laborator clinic (biologie moleculară, chemiluminescenta, spectroformetrie, microbiologie, etc.) în zona alocată
Va efectua instalări de echipamente și puneri în funcțiune pentru echipamente de laborator, instalări de software dedicat
Va acorda suport tehnic clienților, utilizatori ai echipamentelor, atât telefonic cât și la sediul acestora

Beneficii
Pachet salarial atractiv (inclusiv tichete de masă)
Mediu de lucru plăcut (flexibilitate în organizarea programului/ deplasărilor, etc.)
Dezvoltare profesională în cadrul unei companii dinamice, traininguri externe la producător.
Abonament lunar pentru servicii medicale.

Beneficii acordate

 Financiar

Bonus de performanță

Tichete de masa

 Medical

Abonament servicii medicale

 Dezvoltare

Team-building

Traininguri de specializare

Cursuri de dezvoltare personala

 Condiții de lucru

Posibilitatea de a lucra out of office/hybrid

Timp de lucru flexibil

Mașină de serviciu

Telefon mobil

Laptop

Timp liber

Evenimente/petreceri de companie

24/05/2024

Your personal information

Contact information

Employment Status?

Beschäftigungsstatus

Submit your resume or CV